Mükemmel Optimize Edilmiş Bir Pinterest Resmi

Admin

Administrator
Staff member

1. Yüksek Kaliteli Görüntü​

Bu, hepsinden en bariz olanı gibi görünüyor ... ama söylenmesi gerekiyor. Görüntüler pikselleşme olmadan yaklaşık 736 piksel genişliğinde (genişletildiğinde) olmalıdır. Genel olarak uzun resimler, insanlar akışlarında gezinirken ekranda daha uzun görüneceklerinden en iyi sonucu verir, ancak resimlerinizin çok uzun olmasını istemezsiniz.

Raptiyelerinizin daha güzel görünmesini sağlamanın birçok yolu vardır, ancak yeni başlıyorsanız, büyük, yüksek çözünürlüklü bir görüntüye bağlı kalmak işe yarayacaktır. Sabitlediğiniz her görüntüyü oluşturmak zorunda değilsiniz, ancak sevimsiz stok fotoğrafları sabitlemekten uzak durmalısınız -- Pinterest kullanıcıları ilham verici, güzel fotoğrafları veya grafikleri sever, veya son derece yararlı, zekice veya bilgilendirici resimler.

2. Eşlik Eden Başlık ve/veya Açıklayıcı Resim​

Görüntü, yüksek kaliteli olmasının yanı sıra, pin bağlantısının ne olduğunu belirtmelidir. Ekteki bağlantıyla eşleşmeyen bir resimle Pinterest takipçilerinizi yanıltmak istemezsiniz - bu bir yem ve geçiş gibi geliyor.

Bunun yerine, bağlantının içeriğini yansıtan bir resim seçin. Soyut bir kavramı aktarmakta zorlanıyorsanız, onu açıklamak için resminize metin eklemekten çekinmeyin. Yukarıdaki örnekte buna gerek yoktu - simgelerin kendileri bağlantının ardındaki şeyi aktarıyordu: ücretsiz indirilebilir simgeler. Üzerinde metin bulunan harika bir raptiye örneği istiyorsanız, aşağıdakine göz atın. Resimdeki başlık olmasaydı, raptiye o kadar güçlü olmazdı - insanlar bunun indirebilecekleri bir e-kitap olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olmayacaktı.
 
Last edited:
Top