Facebook'da Hesap Nasıl Açılır?

Admin

Administrator
Staff member
Facebookta hesap açmak çok basit şekildedir. Eğer bir hesabınız yoksa ve bir hesap açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek kolayca bir hesap açabilirsiniz.
  1. facebook.com adresine gidin ve Yeni Hesap Oluştur'a tıklayın.
  2. Adınızı, e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin. Burada telefon ve mail adresinizi doğru girmeniz gerekiyor çünkü facebook sizlere bir doğrulama kodu gönderecektir.
  3. Kaydol'a tıklayın. Hepsi bu kadar.
  4. Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekir.

Bilgisayar Kullananlar İçin,
facebook.com'u ziyaret edin.

Adınızı, e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin. Yazılım, parolanızın yeterince güvenli olmadığını söylüyorsa, karakter sayısını artırmayı veya büyük ve küçük harfleri bir arada kullanmayı düşünün.

Bir hesap oluşturmak için tıklayın (bunu yapabilmek için en az 14 yaşında olmanız gerektiğini unutmayın).

Son olarak, göndermiş olduğunuz e-posta adresini veya cep telefonu numarasını doğrulamanız gerekir. E-postayı onaylamak için aldığınız onay e-postasındaki bağlantıya tıklayın veya dokunun. Cep telefonu numarasını onaylamak için giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak olan Onay kutusuna SMS ile gelen kodu girmeniz gerekmektedir.

Mobil Cihazınızdan

Facebook programını akıllı telefonunuza yüklemek, bir Facebook hesabı oluşturmanın ilk adımıdır. Bunu gerçekleştirmek için, ilgili uygulama mağazasından (iPhone'lar için App Store ve Android telefonlar için Google Play) Facebook uygulamasını bulun ve indirin.

Mobil cihazınızın kapasitesi azalıyorsa, Facebook programının küçültülmüş bir sürümü olan Facebook Lite'ı indirin. Yükleme işlemi önemli ölçüde daha hızlıdır, ancak standart programın temel özellikleri hala mevcuttur.

Programı indirip kurduktan sonra açın. Ana ekranda Facebook Hesabı Oluştur düğmesini tıklayın.

ardından İleri'ye basın.

Buraya adınızı ve soyadınızı yazın.

Lütfen doğum tarihinizi giriniz.

kutudaki cinsiyetiniz.

Doğrulamak için cep telefonu numaranızı girin.

Bir şifreye karar verin.

Son olarak, Kaydol'u seçin. Parolanızla ilgili bir sorun olması durumunda sistem sizden parolanızı güncellemenizi isteyecektir.

Hepsi bu kadar! Program otomatik olarak oturum açacaktır. Programa şifrenizi hatırlamasını söyleyebilirsiniz, böylece her giriş yaptığınızda bilgilerinizi yazmanıza gerek kalmaz.

Facebook profilinizi özelleştirin.

Facebook profiliniz, diğer kullanıcıların sizi bulmaları için bir araç görevi görür, tıpkı çevrimiçi bir tanıtım mektubu gibi. Bu nedenle, hesabınızı oluşturduktan sonraki adım, hesabınızı özelleştirmektir.

Profilinizi ve kapak fotoğraflarınızı değiştirin, çünkü bunlar en çok dikkat çeken kısımlardır.

Adından da anlaşılacağı gibi, profil fotoğrafınız kim olduğunuzu temsil eden dairesel bir resimdir. Facebook'ta her paylaşım yaptığınızda veya yorum yaptığınızda görüneceğini unutmayın. Portre kullanmak yaygın olsa da gerekli değildir. Kendinizi istediğiniz herhangi bir görüntüyle ilişkilendirmekte özgürsünüz. Resmin yüksek kalitede görüntülenebilmesi için en az 180 piksel uzunluğunda olması gerekir.
Aksine, dikdörtgen kapak fotoğrafı yalnızca diğer kullanıcılar duvarınıza doğrudan eriştiğinde veya yalnızca masaüstünde profil adınızın üzerine geldiğinde görülür. Boyutu nedeniyle, en sevdiğiniz manzaranın, bir illüstrasyonun veya bir eğlenceyle meşgul olduğunuzun resimleri için mükemmeldir. En az 720 piksel genişliğe sahip olmalıdır.

Profilinizi ve kapak fotoğraflarınızı aldıktan sonra biyografik bilgilerinizi güncelleyin. Bilgileri Güncelle'ye tıklayarak en çok ilginizi çeken alanları doldurabilirsiniz. Örneğin, çalıştığınız ve eğitim gördüğünüz yerler, ikamet ettiğiniz yerler, önemli günler vb.
Giriş bölümü, sol köşede (resimlerin altında) bulunan son bölümdür. Buraya kendinizin çok kısa bir tanımını girebilirsiniz (101 karaktere kadar).
 
Last edited:
Top